O mně

Tomáš Macek

Nežiji proto, abych pracoval. Pracuju proto, abych žil !!!

Nepatřím mezi klasické keramiky a výtvarníky. Nejsem spokojen, když jsem dlouho ve své jeskyni. Potřebuju vzduch, potřebuju pohyb. Láká mne neustálá změna a žene touha po výkonu, po dokonalosti. Neustále se objevují nové mety. Doufám, že i má tvorba nese s sebou tento otisk, tuto energii. Preferuji otevřenost a miluju přírodu. Snad tím nikomu neublížím a mnohým radost učiním.

Po technické stránce jsem vyzkoušel kdeco, jak můžete najít na stránkách sdružení Šmelcovna.

V poslední době preferuju kameninu pálenou jak v elektrice, tak hlavně i živém ohni. Povrchy mám rád přírodní, takže modré, zelené, žluté, ale i hnědé. Stejně jako drahé kameny, tak v sobě skrývají nádherné světelné lomy a odstíny i glazury. Ty se snažím míchat, ale i pálit tak, aby ladily s tvarem nádob. Ty se snažím točit na hrnčířském kruhu.

Jsem člověk, jehož hlavním zdrojem příjmů je keramika. A to už od minulého tisíciletí, přesněji od léta páně 1990 🙂 Prošel jsem od primitivních začátků, přes změny technologie až k dnešní podobě, kde se ovšem nehodlám zastavit.

Kromě toho, že jsem založil první keramický portál na netu v ČR.

a vydal jednu knihu o keramice, se taky rád potloukám po skalách. Objevil jsem a zprovoznil jednu maličkou lezeckou oblast, jménem Amálka. A to není pohádka, to je fakt.

Čas od času vyměním řemeslo za jiné, hlavně z důvodu dobytí baterek a načerpání inspirace. Zatím nejzajímavější a nejadrenalinovější bylo stahování dřeva koňmi. Výškové opravy střech a jiné akce, se s touto zkušenosti nedají rovnat. Nejúžasnější byla duševní čistota lidícož byl naprostý kontrast s marketingem. Pracuji někdy i jako průvodce či Marketing manager jedné firmy vyrábějící sportovní outdoorové produkty.

V neposlední řadě prodávám i testuji produkty vybavení keramických dílen. Ty distribuuji přes e-shop a následně tak podporuji tvorbu a životnost tohoto webu.

Šmelcovna – harmonické místo stvořené k Tvorbě !!!

   Celý atelier jsme si zbudovali na zelené louce, uprostřed lesa. Zbudoval jsem i pec na pálení dřevem pro následnou kreativní tvorbu.

   Kromě prodeje v galeriích a kamenných obchodech prezentuji své výtvory na hrnčířských trzích a výstavách. V neposlední řadě funguje doplňování soukromých sbírek zákazníky, kteří se pravidelně vracejí do našeho atelieru a nakonec i e-shopFler.czSpolupracuji i s dalšími keramiky na propagaci a rozvoji keramického řemesla.

Close Menu
×
×

Cart