Elektrické poklopové pece typu KITTEC CB studio line od 1200 – 1320°C

Autor: J. Terfler

Keramické vypalovací pece řady Kittec CB Studio line jsou vysoké kvality a jsou vyráběny v malých sériích. Nabízejí skvělý poměr ceny a výkonu. Tato série je novým designem velmi úspěšné řady CB, kterou firma Kittec v roce 1979 jako první v Evropě zahájila výrobu dnes tak oblíbených poklopových pecí. Vypalovací pece opouštějí výrobu co nejpečlivěji propočítané, smontované a přezkoušené – s garancí zkušebního technika uvedeném na kontrolním štítku. Na všechny produkty Kittec je poskytována tříletá záruka na konstrukční chyby a výrobní vady materiálu použitého při stavbě (kromě topných spirál). Výraznou předností všech poklopových pecí KITTEC© jsou víka, která nejsou vyspárovány pomocí tmelu a tím je zcela vyloučeno nebezpečí znečištění vypalovaného zboží spadem smetí z víka. Tato skutečnost je oceňována zvláště po delší době provozu pecí, kdy u vík spárovaných „maltičkou“ dochází k potížím. Pece CB studio line jsou výrobky s hotovým připojením, s kabelem a zástrčkou – viz. tlačítko „technické parametry“). U pecí CB PLUS je použita vysoce kvalitní izolace z materiálu Microtherm, u ostatních modelů je použita dvouvrstvá izolace bez použití izolačních vláken, které při vyšších teplotách uvolňují škodliviny. 

Mezi nejdůležitější přednosti patří:

Kruhové vytápění umožňuje dovoluje lepší rozvod tepla, což je důležité pro stejnoměrné rozložení teploty v celé peci a tím snižuje provozní náklady.

 Spirály kryté v drážkách snižují riziko kontaktu vypalovaného zboží a topné spirály. Pro spirály je používána vysoce kvalitní švédská slitina Kanthall A1 s nízkým povrchovým zatížením a spirály jsou zajištěny proti posunutí.

 Teplotní čidlo neboli termočlánek je vestavěn ve stěně a chráněn tak proti poškození. Je použit vysoce kvalitní termočlánek typu Pt/PtRh 10%.

Víka pecí Kittec CB Studio line jsou skládána bez použití pojidla, tudíž nehrozí nežádoucí spad na vypalované zboží ani po několika letech pálení. S nežádoucím spadem se potýká řada konkurenčních výrobců pecí. Víko pecí Kittec typu CB je možno dobře otevřít, více než 90°.

Odvětrávací trubice po straně vpravo (u modelu 400V) zajišťuje ochranu proti kondenzační vodě. Možnost připojení stávající vzduchotechniky – aktivní či pasivní.

 Součástí základní ceny je kvalitní plně automatický regulátor. Jedná se o regulátor TC 40 známého německého výrobce Bentrup. Vyniká především svou absolutní jednoduchostí ovládání a spolehlivostí. Možnosti a porovnání s více modely jsou uvedeny v sekci „Regulátory k pecím Kittec“.

 Uzamykatelné víko je důležité především v dílnách, kde se střídá více lidí. Při uzamčení nemůže dojít k nenadálému otevření pece, která zrovna vypaluje a předejde se tak vážnému poškození zdraví.

 Lehké otevírání víka je zajišťováno prostřednictvím pérového tlumiče (od modelu CB 70).

 Na přání je možno vypalovací pec osadit kolečky, pro snadnější mobilitu.

 Některé modely pecí Kittec CB Studio line je možné rozšířit vložením mezikruží a zvětšit tak objem pece téměř o 50% původní velikosti. Tyto pece nazýváme: „Pece, které se zvětšují podle potřeby“ • začněte s malou pecí – ale už s perspektivou do budoucna • jednoduše nasaďte mezikruží, zasuňte spojovací kabel – a hotovo! • i pořízení se může uskutečnit ve dvou krocích • modely, které je možno zvětšit mezikružím: CB 70, CB 80 a CB 130 Další přednosti pecí Kittec CB Studio line: • výborný poměr kvality a ceny • stavební prvky z nerezové oceli • nízká vnější teplota • dělitelnost modelu CB 70 řeší všechny přepravní problémy od 50 cm šířky dveří • lehce obslužné regulátory s pojistkou proti nadměrné teplotě • údržba: 1 × za 2 roky zkontrolovat a dotáhnout spony stahující obvodový plášť a víko • záruční lhůta 3 roky! (kromě topných spirál) • certifikát o kvalitě CE

Všechny tyto pece lze zakoupit v našem e-shopu

Další informace naleznete na http://www.keramickepece.cz

K peci je možno dokoupit vypalovací pomůcky (SET) a také výkonnější regulátor za příplatek k základní ceně. ( ceny jsou orientační pro rok 2007 )

Napsat komentář

fourteen − 1 =

Close Menu
×
×

Cart