ARTkeramika je jedním z patronů tohoto velice zajímavého řemeslného projektu (ČČR – české černé raku).

Snahou skupiny českých keramiků je navázání na staré japonské tradice výroby černého chawanu. Skupina se začala sdružovat pod názvem Rentai, což by mělo znamenat Sounáležitost.

Samozřejmě, že toto slovo bez kontextu se dá přeložit mnoha významy. Každopádně je skupina otevřena a snaží se pracovat na poznávání tajů řemesla a všeho co s ním souvisí. Kromě pořádání akcí, jako jsou samotné experimenty a výstavy se příznivci této skupiny snaží své poznatky i dále publikovat.

Níže je výběr z článků zabývajících se tématikou RAKU. A prioritně černého bazaltového raku, páleného na vysoké teploty. Snad se Vám v historii naší práce podaří nalézt to co potřebujete. Stejně tak v našem e-shopu naleznete spoustu potřebného k samotné výrobě raku keramiky.

 

Černoraku v datech…

Translation to PolishHistorie ČERNORAKU -  ČČR (české černé raku)ČERNORAKU – je projekt československých keramiků.Vše ale počalo mnohem dříve.Ve 14. století a…

Continue Reading

Kuro raku v České republice

Velká část západních keramiků považuje techniku vyjímání rozžhaveného keramického kusu z plynové pece s následnou redukcí za dnes již klasický způsob vypalování. Tzv. americké raku si od svého vzniku v polovině minulého století poznenáhlu získalo široký zástup obdivovatelů. Zanedlouho se nový postup dostal i na Starý kontinent. Bylo to v době, kdy Evropu rozdělovala neprostupná bariéra.

Continue Reading
Close Menu
×
×

Cart