Hledání dekoru

Vymyslet tvar, ten ještě zvýraznit dekorem a nakonec ještě barevně sladit je umění. Opravdu to zvládá jen málokdo. Ovšem mnozí se snažíme alespoň přiblížit vysněnému cíli. Většinou čím dokonalejší tvar dokážeme vytvořit, tím méně je potřeba jej dekorovat. Někdy už i pouhá barevnost dokáže nadělat více škody.

Jenže teorie je většinou na míle vzdálena praxi. Nezbývá, než zkoušet, porovnávat a ladit….Byť pouze obstojného výsledku se často podaří dosáhnout až na mnohý pokus.

Stejně tak to máme s dekory, které tvoříme pomocí razidel značky Rélyéf.
Od prvotní inspirace ke konečnému produktu je to vždy mnohem dál, než by se zdálo.

Jakou budeme potřebovat hloubku dekoru? Jakou sílu linky? Obrys a nebo plnou plochu? Budeme vybarvovat, zatírat a nebo glazovat? Mraky otázek a nepřeberně odpovědí. Někdy kompromis a jindy úplný opak. Stejně jak v životě i s razítky je potřeba si hledat cestu. Takže většinu nástrojů předchází spousta pokusů a inspirací.

No a tak právě nyní Vám tu servírujeme pár jarních pohledů na jednu z možných cest. Mnohovrstvená glazura kombinovaná s dekorem razidel na nádobě na kvašenou zeleninu. O kvašené zelenině i nádobách jsme Vám už psali v minulých letech. Na připomenutí je tu pár odkazů….

Článek byl vytvořen za podpory Rélyéf.cz. Použitá razidla najdete zde.

Napsat komentář

twenty − 4 =

Close Menu
×
×

Cart