Kompaktní dřevopec na výpal keramiky – ARTkeramika & Kittec

Ve spolupráci s firmou Kittec připravujeme alternativní nabídku pro zájemce o výpal keramiky živým plamenem.

Kromě testů a úprav v segmentu pecí na PB testuji i něco, co by mohlo oslovit zájemce o ten nejadrenalinovější typ pálení keramiky. O výpal v dřevopeci. Přesněji o pálení keramiky v peci otápěné dřevem.

(Pravda představa výbuchu PB může být mnohem adrenalinovější.)

Každý produkt je potřeba prvně řádně odzkoušet a v praxi prověřit. Hlavně pokud nechceme nabídnout totální paskvil. A proto, že bychom na ARTkeramice rádi pomáhali rozvoji keramického řemesla v naší malé české kotlině, volíme formu postupné informovanosti.

Aby se do tohoto emočně nádherného způsobu pálení keramiky, jakým je výpal keramiky v peci vytápěné dřevem, mohlo zapojit co nejvíce zájemců.
Proto se snažíme zdostupnit mnohé možnosti keramického vybavení.

Pec, kterou nyní testujeme, ještě není v nabídce e-shopu artkeramiky jako komplet, avšak jsme schopni zájemcům o podobný směr tvorby poskytnout maximum prostředků. Proto mne neváhejte v případě zájmu kontaktovat.

Už po prvních výpalech je jisté, že tato koncepce bude funkční.
Stejně tak je jasné, že existuje obrovská škála možností, jak takovýto koncept pojmout.

S drobnými úpravami lze vytvořit spoustu alternativ produktu a dosáhnout specifičtějšího chování pece při samotném výpalu. Taková řešení se dají konzultovat a převést v případě zájmu do výroby. Další možností je v případě zájmu si i výpal domluvit a vyzkoušet.

V peci se dají tavit bazalty.
Tento typ malé kompaktní pece otápěné dřevem je určen spíše pro zájmovou činnost anebo tvůrce menšího zboží. Lze samozřejmě připravit i pec větší. Ovšem v této fázi bylo prioritou nabídnout řešení pro ty, co chtějí tento způsob pálení ochutnat. Přiblížit si způsoby jakými je možné využít živý plamen pro tvorbu. Naučit se potřeby plamene poslouchat. Porozumět potřebám dřevopece. Anebo si vyzkoušet materiály v menším měřítku.

Jedná se o kompaktní zařízení v designovém provedení shodném s ostatní produktovou řadou poklopových pecí. Navíc s možností kombinace jednotlivých segmentů s dalšími produkty z celkové nabídky pecí.
Provedení pece je dotažené především v detailech a izolaci. Díky tomu je zajištěna malá spotřeba topiva a relativně dostatečná bezpečnost.

A jako dodatek nabízím pár pohledů na výsledky.

Technická data:

 1. skruž topeniště – materiály: nerez plech, nerez úchyty, ocel rám, cihly morgan, wading, cihly šamotka Rájec-Jestřebí, žárobeton – průmyslová keramika – Rájec – Jestřebí
 2. dno – materiál: nerez plech, cihly Morgan, Wading
 3. Klasické mezikruží fy Kittec – materiál: cihly Morgan, nerez
 4. Základní komora Kittec- materiál: cihly Morgan, nerez plech
 5. Víko pece – materiál: cihly Morgan, nerezový plech
 6. Celkové doplňky – materiál:
  • kordieritové pláty – Kittec
  • mastkové tyčinky – Kittec
  • kordieritové trubky – Propec
  • žárobeton – průmyslová keramika Rájec Jestřebí
  • šamotové cihly – Rájec – Jestřebí
  • kanthalový drát – Kittec
  • izolační rohož sibral -Propec
  • izolační rohož – mikroterm – Kittec
  • jekle, pásovina,vingle, konstrukční ocel, nýty, úchytky, svařovací elektrody, šrouby, matky a další spojovací materiál – Ferona

Napsat komentář

two × 2 =

×
×

Košík