Odtah PB keramické pece

Odvětrání pece je důležitá záležitost. A to z mnoha důvodů. Pomineme-li úřední předpis, tak rozhodně bychom neměli zanedbat zdraví.

Pálení lecčeho s má zplodiny nejistého složení. A vdechování takových látek může vést až k otravě. Kór pokud si připravujeme nějaké extra materiály jako je pálení , získávání popelů z ořechů, vaječných skořápek, kostí, solí a kdoví čeho ještě.

Pokud pálíme v el. Peci a výpal kontrolujeme pomocí regulátoru, stačí okno či dveře. Místnost odvětráme než pec vyložíme a vše je v pořádku. Samozřejmě za předpokladu, že pec nemáme v místnosti kde se zdržujeme.

U výpalu plynem či dřevem ovšem po většinu času jsme přítomni. Takže dýcháme vše, co je v místnosti. A tady je potřeba zvážit pořízení odtahu. Buďto nuceného s ventilátorem a nebo postačuje jen přirozeného komínu. Teplý vzduch stoupá, takže se obejdeme bez energií.

Odtah lze prostoupit zdí a nebo stropem. Nenapojuje se do komínů, ale řeší se samostatně. Tedy přesněji do komínu lze zaústit, ale nesmí se propojit s pecí. Pecní žár by standardní komín nevydržel. Odpadní spaliny od pece se musí smíchat s okolním vzduchem . To se děje mezi odtahovou hubicí a ústím komínu pece. Tato pojistka proudění sníží teplotu plynů ke 300°C.

Je potřeba zajistit odstup od všech hořlavých ploch.

Napojení pecí by měli provádět odborníci. Ani kominíci nemají dostatečné informace a je potřeba vždy zajistit správný technologický postup.

Námi dodávané PB pece mají svůj vlastní integrovaný komínový systém a není vhodné je dále napojovat na jiné komínové systémy. Každé zařízení má své optimalizované komponenty.
My dodáváme nádstavec, který lze zapojit na systém odtahu, na který stačí běžné plynové roury jako se používají u plynových zařízení typu karma, junkers atp. Co jsou známy z používání v domácnostech. Materiál není pájen, ale falcován.

Naše komponenty jsou z nerezi, to zaručuje maximální bezpečnost i životnost. Díky této investici nebudete muset neustále měnit a opravovat vybavení a budete se moci věnovat plně své tvůrčí činnosti.

Na obrázcích je provizorní řešení, které je funkční, ale dle norem nedostačující. Je potřeba dvouplášťový průchod stěnou a bytelné ukotvení. Materiál nerez. Obrázky jen pro představu stavu.

Napsat komentář

17 − 13 =

×
×

Košík