Pd xxx xx – barevná bezolovnatá glazura na keramiku

Pd – barevné bezolovnaté glazury

Glazury řady Pd jsou barevné lesklé polokrycí až krycí fritové glazury, probarvené keramickými barvítky a oxidy kovů. Neobsahují oxidy olova, antimonu, arsenu ani jiné nebezpečné látky. Jsou určeny pro výrobu užitkové keramiky. Doporučené rozmezí vypalovacích teplot, kdy je zaručena barevná stálost, je 1000-1100 °C, lze je však pálit až do teploty 1150 °C, přičemž klesá intenzita vybarvení zvláště u pinkových, hnědých a žlutých odstínů. Lze je použít na bíle i barevně se vypálujícím střepu s koeficientem délkové teplotní roztažnosti KTR a20-500 °C > 60 x 10-7K-1, na kratších hmotách je nebezpečí vzniku trhlinek glazury.

Glazury jsou neomezeně mísitelné, přídavkem bílých zirkonových glazur řady Pw lze docílit jemných pastelových tónů. Při zvyšujícím se poměru krycí glazury se zmenšuje světelný lom na hranách.Glazury jsou sametově matnolesklé.?

Pd231

 a s příměsí glazury Pw 141 v polovičním poměru dle testu týrobce, glazury roudnice

Způsoby glazování: polevání, máčení, stříkání.

Jako vždy při práci s novými materiály je vhodné provést zkoušky. Jednak jak sedí a v jaké vrstvě vychází na Vašem podkladovém materiálu. Určit vhodný přežah. Jeho teplota může znatelně ovlivnit výsledek. V slabších vrstvách jsou některé glazury Pd polokrycí. Tato vlastnost se může projevovat i se vzrůstající teplotou nad 1100°C . Takových změn může být více. Například pinková bledne, růžová je do bíla a červená jde do cihlova. Zbarvení ovlivňuje znatelně i složení hmoty na kterou glazuru nanášíme, hlavně pokud dáme slabší vrstvu. Pokud dáváme více slaboučkých vrstev tak některé glazury mohou mapovat. Pro takzvaný „sterilní“ vzhled je velmi důležité nanést naprosto stejnoměrnou vrstvu. Vzhled mění i způsob nanesení a tvar nádoby, či podkladu. Včetně struktury materiálu.

Pro docílení efektů se dá do glazury zamíchávat mnoho jiných materiálů i barvítek. Pro vylepšení vlastností pro aplikování, lze přidat elektrolyt, bentonit či hořčík. Nejméně ovlivní vlastnost a vzhled glazury Ls 040.

Vypálené glazury jsou vhodným podkladem pro aplikaci nadglazurních barev, obtisků, preparátů zlata, platiny a listrů.

Nová paleta Pd glazur
Od ledna 2010 glazura roudnice s.r.o. uvedla na trh inovovanou řadu výrobků, připravenou moderní technologií, tzv. „mletím za sucha“. Využitím této nové technologie dochází ke zkrácení procesu výroby a tím i k následné úspoře nákladů. To v konečném důsledku přináší výhody především pro Vás, naše zákazníky. Na základě Vašich požadavků byla vytvořena nová paleta „Pd – glazur“, skládající se z dvaceti základních barevných odstínů.

Tato paleta obsahuje jak osvědčené a oblíbené barevné odstíny (např. kobaltová, hnědá či černá), tak i módní barevné odstíny (např. fialová, oranžová, žloutkově žlutá apod.). Obecně lze konstatovat, že nové „Pd – glazury“ jsou intenzivnější a jasnější, a proto věříme, že si tyto glazury u Vás najdou oblibu.

 Tyto glazury vyrábí Glazura s.r.o. Chelčického 1386 413 11 Roudnice nad Labem

Balení a skladování
Glazury jsou standardně dodávány v suchém stavu v plechových soudcích s PVC vložkou, v papírových nebo PE sáčcích, podle dodávaného množství. Skladovatelnost suché glazury není časově omezena, je nutné zabránit přístupu vlhkosti, prachu a nečistot. Připravená vodní suspenze by měla být skladována krátkodobě, neboť při výrobě nejsou přidávána žádná konzervační činidla.

Glazury fa Glazura s.r.o. z Roudnice můžete zakoupit v e-shopu na ARTkeramice.cz

Napsat komentář

5 × two =

×
×

Košík