Poděkování za ČERNO RAKU ve Wroclawi 2019

Poděkování za ČERNO RAKU ve Wroclawi Vratislav je jedno z největších polských měst. Jeho umělecká univerzita patří mezi ty přední v Evropě. Nechci se tu moc rozepisovat a tak jen než se rozjede web Keramikum.cz , který to bude dělat fundovaněji, bych rád poděkoval za to, že se daří.
dav
japonský svitek kuro raku
dav
Je to už pátá sezona, co hledáme odpovědi, jak vytvořit dobrou misku pro čajový obřad. I když to většinu kolemjdoucích zajisté na první pohled vůbec nenapadne, je v tomto procesu ukryto obrovské množství investic a práce. Věřím, že nebyla zbytečná.
dav
dav
Každopádně bych chtěl všem, co přiložili ruku k dílu, velmi poděkovat. Myslím, že díky tomu všemu jsme snad neudělali ve Wroclawi ostudu. Především velký dík Mirce, že se zmínila o našem počínání a pomohla nám navázat první kontakty. Oslovení na sebe nedalo dlouho čekat. Takže velký dík patří Petrovi Tomsovi, že jednak celou akci domluvil a z velké části i zajistil to hlavní vybavení. Především skvěle, řemeslně a reprezentativně opravil měch zničený na předešlých akcích. A většinu věcí s Matějem i dopravil na místo konání. Dále bych rád poděkoval Jirkovi Svačinovi a Rélyéf.cz za pomoc s přípravou materiálů k propagaci akce a s vývojovou činností k zajištění pokračování následných procesů na Černoraku. Velký dík i účastníkům zájezdu Keramikum a všem ostatním, co nás přijeli podpořit osobně, ale i těm, co s námi byli pomyslně… duchem. Nesmím zapomenout démona Wikiho, který vše posunul do jiné dimenze. Wiki a Petra Ani Václava co vše koordinoval a pomohl domluvit komentovanou prohlídku školy pro české návštěvníky a Elišku, která v pořádku vrátila zájezd domů.
dav
Ovšem jeden z největších díků a poklonu bych rád smekl naší fotografce Petře Čermákové. Nejen, že její obrázky nás zachránily před nedostatečnou úrovní výstavní prezentace, ale hlavně skvěle doplnily náš, za roky nastřádaný materiál. Navíc celou dobu kolem nás běhala se svým velkým sklem. Takže v celkovém obsahu je nejen položen kvalitní základ pro prezentaci ČERNORAKU, ale i skvělý materiál pro jméno a pozici českých keramiků. Třebas pod hlavičkou Keramikum je možnost v započatém díle pokračovat. Rozehrávka se snad zadařila. Vždy je to o jednotlivcích. Pokud ale mnoho jednotlivců skvěle spolu pracuje, mohou nabýt síly stejně, jako jednotlivé kapky vody tvořící oceán….v tom by mohla být síla týmu. Nakonec bych ještě zmínil zvláštní a neplánovaný dík za intuitivní pomoc s představením školy, absolventce studia ...Adéle Kodoňové a naší styčné důstojnici, co se o nás skvěle starala, Małgorzata Maternik Ještě jednou velký dík všem….. i počasí 🙂 tomas

This Post Has One Comment

  1. Petr Toms

    I tobě díky, Tome. Všechny tiskové výstupy jsou tvoje zásluha.

Napsat komentář

15 − 10 =

Close Menu
×
×

Cart