Rélyéf objevuje Ameriku

Je tomu už pár zim, kdy se u mých dveří objevil muž ve slamáku. Ten, co mi přinesl něco, co mělo být razidlem na keramiku… (…tehdy fakt ještě nebylo) 😀

Nějakou prozřetelností jsme si plácli a začali pracovat na projektu Rélyéf.

Smělé plány a vize nabité budoucnosti se začaly pomalu naplňovat. Nespěchali jsme, ale snažili se dělat vše, pokud možno co nejlépe. Přeci jen už nejsme žádní zajíčci, a navíc máme za sebou už nějakou tu desítku let zkušeností v oborech, na kterých naše snažení stavíme. Navíc s jasnou představou svobody a soběstačnosti.

Hned na startu jsme zavrhli granty, dotace a jiné charakter degenerující prostředky a nástroje. Přesto jsme od počátku vše budovali a připravovali na úspěch. Jako bychom vše sázeli na jednu kartu. Ale v podstatě už od počátku jsme pracovali na více projektech, které do sebe zapadaly.

Ovšem hlavním zdrojem energie bylo to, že nás to baví. A pak, že jsme měli hned od počátku skvělou zpětnou vazbu od spokojených zákazníků. Prostě se fakt daří.

Brzy jsme zjistili, že je potřeba investovat nejen do technologií a výrobních prostředků, ale i do reklamy.

  • Zapojili jsme se do akcí ČERNORAKU.
  • Podpořili jsme Keramikum.
  • Navštívili největší keramické akce v ČR a blízkém okolí.
  • A o všem pravidelně informovali na ARTkeramika.cz.

Ale ani to nestačilo. Tedy za předpokladu, že chceme náš stále ještě pouze projekt brát vážně. Pokud chceme opravdu začít něco jako „dekorační hnutí“, je potřeba se dostat více k samotným uživatelům. Přinést jim ještě něco víc.

Takže jsme do našich řad angažovali další pomocníky. Připravili jsme pár videí, jak naše produkty fungují. Využili jsme všech zdrojů k odbytu, které na ARTkeramice zkouším a oprašuju už skoro 20 let. A to vše stále vybrušujeme. Ani se nestačíme divit, jak nám ten čas plyne. A my stále jak včeličky snášíme střípky a stavíme náš projekt.

Pomáhají nám nejen spokojení zákazníci svými zpětnými vazbami a připomínkami, ale i nadšení kolegové a přátelé. Bez nich by to takto nešlo. Za to vše jsme vám všem velmi vděční, a tak se snažíme neustrnout a pokračovat a posouvat mety.

Během podzimu 2018 jsme vytvořili nový e-shop www.relyef.cz a taky jeho mezinárodní (anglickou) verzi www.relyefpotterytools.com.

Ale ani to nestačí. Museli jsme se zapojit do dnešních standardů. Tedy být na soc. sítích. Máme jak Facebook, tak Instagram Pinterest. Najdete nás i na kanálu Youtube.

Takže opět pokračuje mravenčí práce. Další tvary, další produkty. Další nástroje i technologie, jako například nový systém štítkování s QR kódy pro lepší orientaci ve výrobcích pro naše distributory

Naše mraveniště se rozrůstá o další pomocníky a stáváme se tak už regulérní společností. Prezentují nás nejen skvělé profi fotografie, ale i jazykoví mluvčí.

Ano, tušíte správně. Díky našemu úspěšnému působení v naší zemi jsme si ověřili, že jdeme správným směrem. Takže jsme se s nabídkou posunuli za hranice.

Abych to tedy trošku upřesnil. Kromě našeho shopu seženete naše výrobky u mnohých dobrých prodejců:

A stejně tak po Evropě:

Najdete nás i v Austrálii a Japonsku.

No a nyní jsme už i v Severní Americe. Po ročním urputném obléhání USA se nám zdařilo dostat do Kanady – Totally Ceramics & Pottery. Máme tedy obchodního zástupce i na tomto kontinentu.

I díky CzechTrade, kteří nás skoro rok zastupovali, jsme se dostali do USA.

Těší nás, že kromě škol, studií a ateliérů se naše produkty začaly objevovat i v nabídkách e-shopů a kamenných prodejen.

Takže ještě Afrika s Antarktidou a budeme v celém světě. 🙂 No, pár zásilek jsme poslali už i do Afriky a Jižní i Střední Ameriky. Dokonce i do Oceánie.

Je to velmi poučné pro zeměpis. Některé destinace jsem absolutně netušil, kde najít. Jenže tam máme zatím jen malé, ale věrné a spokojené zákazníky. Na obchodníky teprve čekáme. Jen ta Antarktida zatím nic.

Napsat komentář

18 + nine =

×
×

Košík