Vhodný hořák pro vypalování keramiky.

Vždyť je to tak snadné, to si udělám sám a za polovic….. Ano. Jen už to nesmím dle zákona provozovat a nebo si to musím nechat otestovat, zrevidovat a to už jsem na mnohonásobné ceně.

Komponenty nakoupím a vypalovací sestavu si poskládám.
Ano. Ale komponenty nejsou finální výrobek. A ne všechny jsou vhodné. Pokud nemají správné parametry, tak úspěchu nedosáhneme.

Vypálit lze všechno.
Ano. Ale jak? Při užití plynu je většinou požadováno dosažení vyšších teplot a také redukčního prostředí v komoře vypalované pece. A onen pomyslný chleba se láme až nad 1180°C. Dosažení teplot nad 1300°C a udržení se na nich po delší dobu už není samozřejmostí. Opakované dosahování těchto teplot má na použité materiály jisté požadavky.

Vypálit se dá levně.
Ano. Jenže není to samozřejmost. Při použití nevhodné izolace pecní komory mohou nastat velké ztráty. Při nesprávném tlaku plynu nastane nevhodné spalování a pec jede bez efektu, jen spaluje plyn. Nevhodné komponenty omezují proudění a dochází ještě rychleji k zamrzání a následným ztrátám. Špatné nastavení a regulace hořáku omezuje jeho výkon. Nevhodný poměr vzduchu, jak při vstupu, tak i na komíně, může výpal zcela znemožnit.

Hořák vydrží věčně.
Ano. Pokud leží ve skříni. Ovšem každé zařízení je určeno pro provoz. A jeho životnost se měří vykonanou prací. Jen tak můžeme myslet na nějaké hodnoty a ekonomiku. Stejně tak i cihly vydrží léta, pokud v nich sušíme houby, ale pokud pálíme nad 1300°C a navíc i v redukčním prostředí, tak opravdu ne. Pravda, kvalitní materiály vydrží mnohem déle. A to by mělo být měřítkem jak se rozhodnout při výběru zařízení.

Ti, co potřebují jen proinvestovat nějaký grant a nebo aby je šéf poplácal po ramenou za dobrý nákup, ti opravdu nemusejí hledat v naší nabídce a zdržovat nás od tvůrčí práce. Naše snažení je určeno pro ty, co chtějí opravdu tvořit. Ne jen vybavení ukazovat. Co potřebují, aby jim zařízení sloužilo a vydrželo podávat dobrý výkon po delší čas. Nechtějí trápit se vývojem strojů, ale raději se věnovat posouvání kvality svého řemesla.

V nabídce našeho e-shopu naleznete hořáky hned od několika výrobců. Všechny tyto produkty jsou odzkoušeny v keramických provozech. Výrobci je dodávají spoustu let jen s nepatrnými vylepšeními dodnes. Proto Vám je můžeme s klidným svědomím doporučit.

O některých aplikacích v provozu jste se mohli už setkat v nejednom článku na našem webu.

Pro vysoký výpal v ekonomické rovnováze není určen hořák s dlouhým ostrým plamenem https://www.artkeramika.cz/plynovy-raku-horak-pro-vypal-keramiky.html, ale s plným a kratším. Je složen ze spousty pidiplamínků, které jsou správně namíchány ze směsi plynu a vzduchu.

Takovým velmi oblíbeným modelem je právě hořák XG.

Napsat komentář

3 × two =

×
×

Košík