Workshop jako přiblížení keramiky k zákazníkovi

Před pár dny jsme tu poukazovali na keramický workshop.

https://artkeramika.cz/workshop-aneb-keramicka-priuceni/

Akce , kde došlo k prolnutí keramického řemesla se zahradnickými a především bonsaiovými nároky, se podařilo završit.

Je až neuvěřitelné co člověka vůbec nenapadne, pokud není nucen o dané problematice přemýšlet. Avšak díky takovýmto akcím se daří hranici nevědomosti posouvat k té kvalitativnější straně. Myslím, že je dobře, že jsou lidé ochotni čas od času něco udělat pro rozšíření svých vlastních obzorů. A ještě lépe, že i obzorů ostatních lidí.

Díky Jirkovi Svačinovi se tak nejeden zahradník a bonsaista či skalničkář obohatil o znalosti spojené s tvorbou pěstební keramiky. Tedy keramiky a tvorby nádob, které jsou prioritně určeny pro pěstování a také vystavování rostlin.

O problematice symbiózy nádoby s rostlinou. Ale i o kvalitě a technologických a technických detailech, které posouvají konečný výtvor zase o stupínek výš.

Dochází tak zpětně i k tvorbě náročného, vzdělaného a především spokojeného zákazníka.

Člověk si lépe uvědomí, že se vyplatí malinko více zainvestovat do jedné kvalitní věci, která nejen udělá radost oku, ale i lépe poslouží celkové problematice. Lépe se v ní provozuje předmět jejího určení a následně tak i vytvoří více radosti pro našeho ducha. Takže v konečném součtu by měla vyjít mnohem větší spokojenost

 No a nakonec krom pár obrázků co demonstrují výsledek akce, zmíním i jeden z mnoha postřehů. Konkrétně, že si frekventanti kurzu ujasnili, že opravdu kvalitní zboží musí projít žárem keramické pece.

Že opravdu nelze, jak zprvu mysleli, vypálit zboží v kuchyňské troubě. Tedy tak, aby se dalo užít k účelu určení, tedy pro život s rostlinami. Že pro tvorbu keramiky je potřeba kvalitního vybavení. Ostatně každá kvalitní řemeslnná práce vyžaduje odpovídající vybavení.

Takže propagujme keramiku, ukazujme její výhody, poukazujme na kvalitu, originalitu a jedinečnost. Učme se.Vzdělávejme, předávejme a šiřme kvalitní informace.

Stojí to za to.

http://www.bonsai.cz/

Napsat komentář

two × 4 =

×
×

Košík