Čajonádoby 1 z keramiky

Rozhodně se nepovažuji za specialistu, ale někdy prostě přijde potřeba trošku zamudrovat. Vždyť jednou z myšlenek, která mne přivedla na vytvoření tohoto keramického portálu bylo: „pomáhat si“. Nejen poskytnutím prostoru, návodů a názorů, ale hlavně výměnou zkušeností, vizí a myšlenek.

Bylo už několikrát zmíněno ono směšné: „a na co to je?“ Někdy prostě člověka dopálí jen stupidní dotaz. Jindy není schopen skousnout jiný názor. Ale ne vždy je to takové, jaké se na první pohled může zdát. Navíc nemusíme číst mezi řádky, ale můžeme svobodně diskutovat.

Nechci omlouvat neschopnost některých jedinců jakéhokoli vybočení z řady. Jejich sešněrovanost jak osobní, tak i myšlenkovou. Někdo prostě víc nemůže nebo mu to nestojí za to. Někoho snad ani nenapadne, že by to mohlo jít jinak. Ale dost mentorování. ….Chytrému napověz ……!

Prostě jednou jsem na svých keramických experimentech zabrousil do světa čaje. Jak už mi moje vrtalská povaha velí, trošku jsem se tím oborem protřel a nasál jeho vůni. Pln inspirace jsem pak vytvořil pár kousků. No a jak už to na světě chodí, pár se jich dostalo i mezi lid

Ovšem jak velké bylo mé prvotní pohoršení, když do „mé“ čajové misky, pálené ve dřevě a oglazované vlastní živcovou glazurou, okořeněnou náletem popela, jsem ji našel na parapetu okna naplněnou hlínou a osazenou netřeskem.(Skoro jsem chtěl návštěvu ukončit 🙂 ) Jenže ono to rozhořčení mne naštěstí brzy přešlo, neboť co potěší srdce keramika víc, než když jeho výtvory někdo s radostí a úsměvem v srdci užívá?

No a v neposlední řadě se potvrdila má filosofie, že „Cesta je cíl“. Díky této návštěvě jsem totiž přišel jako „slepý k houslím“ k další zajímavé práci. Teď tvořím pro pár lidí ve stejném duchu květináče.

Čas od času se jich pár objeví i v našem e-shopu:

E-shop

A o tom, že si z toho dělám opět příjemné dobrodružství, nemusíte pochybovat.

Fakt je ta keramika hezká práce .

Napsat komentář

20 + 6 =

Close Menu
×
×

Cart