Samostavba keramické pece není úplně snadná záležitost. Rozhodně ne bez bohatých zkušeností. Navíc je potřeba spousta speciálního nářadí a také dostatek času.
U Kittecu to maj zmáklý
Jedním ze základních materiálů pro stavbu keramických pecí jsou cihly. Výběr, kvalita, stejně jako i cena se dosti liší. Cihly si samozřejmě lze i vyrobit, ale to je samostatná kapitola a ekonomická troufalost.
Na ARTkeramice v e-shopu nabízíme pece od několika renomovaných výrobců.( za katalogové ceny) Ovšem nejen u jednotlivých výrobců, ale i u různých modelů se vyzdívka značně liší.
To velmi ovlivňuje mnohé faktory života pece, ale i keramika.
1. zdraví je mnohem méně ohroženo při použití cihel, místo rohoží a vat.
2. ekonomika- prostup tepla se dosti liší.
3. životnost, včetně změny kvality materiálu závislé na čase.
4. odolnost vůči prostředí v peci včetně průstupu škodlivin
5. …a další
Jsme schopni sestavit a dodat pec na jakoukoliv tepelnou technologii.
Doporučujeme použít ty nejmodernější materiály. Pro některé technologie i jejich kombinace. Doizolování pecí je vhodné pomocným materiálem, jako jsou např. rohože od firmy Becker….
http://www.becker-insulation.de/index.php/en/produkte-en/mikroporoese-produkte-en
Ovšem základ pecní komory by měl být postaven z cihel.
Ty jsou pro keramika zlatem
Klepněte na tlačítko Upravit a změňte tento text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. UT elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinaru dapibus leo.V teplotách nad 1000°C mají lepší izolační vlastnosti, než veškeré rohože a jiné vláknité materiály. Z vláknitých vyzdívek se uvolňuje obtížný prach, který je zdraví škodlivý. I průstup škodlivin stěnou pece je vysoký a v redukčním prostředí se ještě zvyšuje. Nad 1000°C vzniká karcinogenní kristobalit.
Je dobré si zaznamenávat křivku a detaily výpalu
My volíme ty nejkvalitnější cihly, především z produkce světového leadera na trhu v tomto oboru, od firmy MORGAN.
Cihly se volí dle vhodnosti užití modelu pece. Každá pec má své určení. Horší cihly vám klidně po pár výpalech začnou jevit známky destrukce a po nějakém čase se rozpadnou.
Cihly co dodáváme my, ovšem vydrží obrovské množství cyklů. Vždy se hodí před pořízením pece zkonzultovat technologii.
Jedna z mých pecí má za sebou přes 1000 výpalů nad 1200°C a desítky kolem 1300°C bez větších oprav vyzdívky. Jiné pece se rozpadly po pár výpalech kolem 1300°C
Navíc cihelná vyzdívka má i další výhody. Je mnohem nosnější a tak i odolnější. I častější manipulaci odolá déle beze změny vlastností, na rozdíl od vyzdívky vláknité. Vláknitá izolace se používá na druhou vrstvu. Tím se dosáhne ještě lepšího efektu pro keramika. A nejen toho studiového.
Cihly se přeci jen částečně naakumulují a drží teplo déle. Konstrukce je pevnější a pružnější. Navíc pomaleji chládne, což má příznivý vliv především na zrání glazur.
A to nemluvím jen o laboratorních, papírových výsledcích, ale o zkušenostech z praxe!.
http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=494&node=3
Naše pece fungují na trhu už desítky let. Zaznamenávají jen nepatrné vylepšování na základě nejnovějších poznatků a nároků nových technologií.
Kvalitní cihly jsou opravdové bohatství….
A práce s nimi je jedna radost…