Cihly pro keramickou pec

 Samostavba keramické pece není úplně snadná záležitost. Rozhodně ne bez bohatých zkušeností. Navíc je potřeba spousta speciálního nářadí a také dostatek času.

U Kittecu to maj zmáklý

 

Jedním ze základních materiálů pro stavbu keramických pecí jsou cihly. Výběr, kvalita, stejně jako i cena se dosti liší. Cihly si samozřejmě lze i vyrobit, ale to je samostatná kapitola a ekonomická troufalost.

Na ARTkeramice v e-shopu nabízíme pece od několika renomovaných výrobců.( za katalogové ceny) Ovšem nejen u jednotlivých výrobců, ale i u různých modelů se vyzdívka značně liší.

To velmi ovlivňuje mnohé faktory života pece, ale i keramika.

1. zdraví je mnohem méně ohroženo při použití cihel, místo rohoží a vat.

2. ekonomika- prostup tepla se dosti liší.

3. životnost, včetně změny kvality materiálu závislé na čase.

4. odolnost vůči prostředí v peci včetně průstupu škodlivin

5. …a další

Jsme schopni sestavit a dodat pec na jakoukoliv tepelnou technologii.

Doporučujeme použít ty nejmodernější materiály. Pro některé technologie i jejich kombinace. Doizolování pecí je vhodné pomocným materiálem, jako jsou např. rohože od firmy Becker….

http://www.becker-insulation.de/index.php/en/produkte-en/mikroporoese-produkte-en

Ovšem základ pecní komory by měl být postaven z cihel.

Ty jsou pro keramika zlatem

Klepněte na tlačítko Upravit a změňte tento text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. UT elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinaru dapibus leo.V teplotách nad 1000°C mají lepší izolační vlastnosti, než veškeré rohože a jiné vláknité materiály. Z vláknitých vyzdívek se uvolňuje obtížný prach, který je zdraví škodlivý. I průstup škodlivin stěnou pece je vysoký a v redukčním prostředí se ještě zvyšuje. Nad 1000°C vzniká karcinogenní kristobalit.

Je dobré si zaznamenávat křivku a detaily výpalu

 

My volíme ty nejkvalitnější cihly, především z produkce světového leadera na trhu v tomto oboru, od firmy MORGAN.

http://www.morgantechnicalceramics.com/news-events/news/morgan-technical-ceramics-announces-exclusive-european-distribution-agreement

Cihly se volí dle vhodnosti užití modelu pece. Každá pec má své určení. Horší cihly vám klidně po pár výpalech začnou jevit známky destrukce a po nějakém čase se rozpadnou.

Cihly co dodáváme my, ovšem vydrží obrovské množství cyklů. Vždy se hodí před pořízením pece zkonzultovat technologii.

Jedna z mých pecí má za sebou přes 1000 výpalů nad 1200°C a desítky kolem 1300°C bez větších oprav vyzdívky. Jiné pece se rozpadly po pár výpalech kolem 1300°C

Navíc cihelná vyzdívka má i další výhody. Je mnohem nosnější a tak i odolnější. I častější manipulaci odolá déle beze změny vlastností, na rozdíl od vyzdívky vláknité. Vláknitá izolace se používá na druhou vrstvu. Tím se dosáhne ještě lepšího efektu pro keramika. A nejen toho studiového.

Cihly se přeci jen částečně naakumulují a drží teplo déle. Konstrukce je pevnější a pružnější. Navíc pomaleji chládne, což má příznivý vliv především na zrání glazur.

A to nemluvím jen o laboratorních, papírových výsledcích, ale o zkušenostech z praxe!.

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=494&node=3

Naše pece fungují na trhu už desítky let. Zaznamenávají jen nepatrné vylepšování na základě nejnovějších poznatků a nároků nových technologií.

Kvalitní cihly jsou opravdové bohatství….

A práce s nimi je jedna radost…

Napsat komentář

thirteen + 15 =

×
×

Košík