Keramická – Zahrada na parapetu

Na co že je ta divná nádoba? Jako vždy bude záležet jen na Vás, jaké užití ji přisoudíte.

Není to čajové moře, byť by se tak na první pohled mohlo zdát. Tato nádoba byla vytvořena za účelem získávání životadárných živin, určených ke konzumaci a posílení zdraví.

Nádoba s děravou „promáčknutou“ pokličkou. Určená k pěstování čerstvých výhonků. Především zeleniny. ( cibulky, petržele, česneky…) Lze naplnit výživným roztokem, nebo pískem a přihnojovat. Dosáhne se tak čerstvé sklizně po celou mrtvou sezonu. Celou zimu, podzim, jaro, ale i léto tak lze získat přísun čerstvých, kvalitních a zdravých živin. Takže i v paneláku se lze zapojit do zemědělského procesu, jen ty dotace díky rozloze pozemku nejspíš nezískáte.

Co ale získat můžete, je dobrý pocit, pokud se podělíte o zkušenosti s jejich užitím. Nebo s užitím a principy zcela jiného, především keramického předmětu. Myslím, že i toto je způsob, jak navrátit prestižní postavení keramiky, alespoň v některých odvětvích. Keramika patří k užitku. Keramika má své místo v domácnostech. Nejen pro svou technologickou výjimečnost, ale i pro svůj estetický přínos.

Napsat komentář

2 × 1 =

Close Menu
×
×

Cart