Nekomerční vybavení v keramické dílně

Vybavení co v shopu nekoupíte.

Jednou z cest jak přiblížit nějakou činnost nějaké cílové skupině, je tu činnost předvést. To ovšem nelze tak snadno provést, jako sdělit. Minimálně je potřeba si předem nachystat mnohé pomůcky.

Někdy je potřeba vytvořit pomůcky speciální. Pro takovou akci, či příležitost přímo na míru. Bylo by zajisté snazší si onu potřebnou věc zakoupit, ale návratnost takové investice je ve hvězdách. U takového hrnčířského kruhu je to snazší. Jednak jsou v nabídce malé a přenosné kruhy, jako třebas 5T od Shimpa. Ale i takový „dospělý“ RK 3E od Shimpa se v pohodě dá převézt a přenést.

Jenže točení je jen malou částí možných ukázek. Spíše takový doplněk. Neb chybí dotyk s hotovým předmětem

Pro delší akce se dá vypálit v malé převozné dřevopeci. Její výroba už na mnohých stránkách byla popsána. Stejně tak i na našich. Jenže cestování peci moc nesvědčí. Natož nepřízeň počasí. Tak se někdy hodí ony pomůcky doladit o jejich ochranu. Ať už proti mechanickému či povětrnostnímu znehodnocení.

Nejlepší z předváděných technik je ale zajisté pálení keramiky technikou Raku. Je to nejdynamičtější, nejrychlejší a nejefektnější proces. Celý proces je nabit energií, adrenalinem a napětím. A to vše v relativně krátkém časovém úseku. No a na speciální mistrovské kousky je potřeba i speciální velikost pece. Tu na obrázku připravil Michal Plíhal pro prezentační výpal na Slavkovském zámku.

Napsat komentář

20 + 10 =

Close Menu
×
×

Cart