RM 513 -krémová, nejpoužívanější hrnčířská glazura.

Do našeho e-shopu jsme zařadili i jednu z nejpoužívanějších a nejodzkoušenějších hrnčířských glazur na našem trhu. Tato glazura je už po mnoho let úspěšně používána mnohými keramickými dílnami.

(Funguje designově i nedopálená někde od 1100°C až po 1250°C. Lze použít i jako základ či tavivo do glazur na vyšší teploty) Samozřejmě, že ve výrobním závodě Glazuře s.r.o.v Roudnici n/L je nabídka hrnčířských glazur mnohem širší, ale my jsme připravili nabídku spíše pro ty, co chtějí malé odzkoušené množství materiálu, který zpracovávají především pro zábavu a potěšení. V případě velkoobjemového nákupu jsme samozřejmě schopni dodat zboží za specifičtěji sjednaných podmínek.

Pro naše zákazníky jsme ale vybrali menší množství materiálů, které jsme otestovali právě pro studiové a malé dílny, jak jste si mohli přečíst v mnohých článcích našeho webu.

Dokonce hotové testovací vzorky jsme společně s firmou Artik studio z Ústí n/L

http://www.keramickepece.cz

vystavili v jejich prodejně.

Jinak vše je on-line na www.artkeramika.cz.

V nabídce hrnčířských glazur R a Rm se najdou glazury transparentní, polokrycí i krycí. Rm 513 je za ideálních podmínek polokrycí, polotransparentní a polomatná. Ovšem s nižší teplotou matní a kryje více. S vyšší naopak.

To si můžete dobře povšimnout na našich vzorkovnicích hlín.

V nejzazší řadě je hmota po vysušení, následuje přežah, výpal na nízko a na výš.

Berte to orientačně, neb naprostý výsledek ovlivňuje spousta faktorů.
(pec, křivka, prostředí,hustota…..atd.)

No a tady jsou informace nejen k této glazuře od našeho dodavatele:

R, Rm - hrnčířské glazury

Glazury řady R a Rm jsou surové nebo polosurové (obsah frity 10-30%) vysokotavné glazury bez obsahu oxidu olovnatého, bezbarvé či barevné, probarvené oxidy kovů nebo keramickými barvítky. Jsou transparentní až krycí, lesklé i matné. Teploty výpalu se pohybují u polosurových glazur kolem 1120-1200 °C, u surových glazur 1200-1300 °C.

Glazury jsou vysoce chemicky i mechanicky odolné a jsou vhodné pro výrobu především užitkové keramiky, hrnčířského zboží, případně hutných obkladových materiálů. Transparentní glazury jsou vhodné i pro aplikaci na podglazurní dekory. Lze je rovněž s výhodou použít na hmoty typu porcelánové kameniny, kordieritu, šamotu apod. Jsou vhodné pro jednožárový i dvoužárový způsob výroby. Při dodržení potřebné teploty výpalu zpravidla netrhlinkují, přestože mají poměrně vysoký koeficient teplotní roztažnosti. K jeho snížení nebo ke snížení teploty výpalu jsou vhodné jako dodatkové glazury P 001 91 nebo P 016 91 v množství 10-30 %.
Doporučené glazovací techniky: polev, stříkání, máčení.

Balení a skladování
Glazury jsou standardně dodávány v suchém stavu v plechových soudcích s PVC vložkou, v papírových nebo PE sáčcích, podle dodávaného množství. Skladovatelnost suché glazury není časově omezena, je nutné zabránit přístupu vlhkosti, prachu a nečistot. Připravená vodní suspenze by měla být skladována krátkodobě, neboť při výrobě nejsou přidávána žádná konzervační činidla.

Možno ihned objednat a vyzkoušet

Napsat komentář

5 − three =

×
×

Košík