Rtuťový spínač (zabezpečení spínání keramické pece)

Rtuťový spínač. Nebojte se, nejedná se o záležitost určenou pro teroristické hnutí ani o návodný článek pro Alkaidu , IRU či Baskickou separatistickou organisaci ETA.

Opravdu jste na keramickém portálu. A těchto pár řádků, je určeno problematice velmi blízké, a to, Keramickým pecím.!

Pokud si totiž pořídíte pec, vyráběnou podle norem a tudíž způsobilou provozu a úředně zapojitelnou do elektrické sítě, musíte počítat s tím, že má spoustu, na první pohled zbytečných, součástek.

Na první pohled zbytečná informace, ale v praxi někdy docela potěšující zjištění. Kor, když znáte jejich funkce. Pak se vám totiž může stát, že stačí někde poklepat a nemusíte hned volat servis. Neboť do elektrických zařízení, jako jsou pece, smí zasahovat jen vyškolený obsluhovatel, servisman.
Pro pár dalších „anarchistů“ je tu nějaký ten postřeh. Pokud se vám pec nedaří sepnout, nemusí to být vždy až tak zlé. Může to být spirálou, ta se dá svázat, proklemovat a klidně dopálit výpal.

Může to být stykačem, to je už docela drahá záležitost. I ten se dá mechanicky přidržet a pec dopálit.

Ale může to mít i příčinu úplně malichernou. Na většině pecí je bezpečnostní spínač, jenž se při otevření pece rozepne. A při zavření sepne.Zde se někdy používá i ona již zmiňovaná rtuť. Problém ovšem nastane, když i při zavření víka, není onen spínač v rovině, aby se sepl. Někdy stačí do něj klepnout. Jindy je už potřeba přenastavit jeho sklon, ale pak zas jede jak má. A kromě toho, že jste pec spustili, jste i ušetřili cestu technikovi 🙂

Takže, nejen v oblasti výbušnin, ale i v úplně mírové a neagrasivní oblasti se setkáme s rtuťovým spínačem.

Pokud uvažujete o pořízení, koupi, změně či opravě keramické pece, můžete se inspirovat v našem e-shopu

Napsat komentář

8 − 7 =

×
×

Košík