Alternativní oprava víka keramické pece na PB

Alternativní oprava víka keramické pece na PB
Každá pec má svá slabší místa. U poklopových pecí je takovým místem víko (převážně pece se živým, proudícím plamenem). Pro kvalitní izolaci je potřeba použít vhodné cihly.

Ovšem jistou daní za vynikající izolaci je nízká životnost.

Takto vypadá pec když se to přežene s výpalem.

Víko z dobře izolujících cihel nevydrží to, co vydrží tvrdší cihly. Ty ovšem zase tolik neizolují. Dělat víko dvojité je neekonomické. Dělat víko silnější z cihel k26 je zase příliš drahé. Cihel na kant je velká spotřeba. Navíc by se nejednalo o sériovou výrobu a tak i tato záležitost by byla finančně nepřiměřeně náročná.

Jako nejvhodnější se nám osvědčilo použít rohož, která se na poškozené víko „našpendlí“ kanthalovým drátem. (První výpal doporučuji provést v dobře větraných prostorách. Nejlépe venku. Z rohože vyhořívají organické látky a pojiva.)

Tento oxidační oheň je zbytečně velký.

Rohož nejen ochrání cihly, ale i zvýší kvalitu izolace. Navíc za dostupnou cenu. Takovouto opravu si dokáže provést každý keramik sám. Rohož lze řezat. Opracovávat obyčejným nožem.

Jsme samozřejmě schopni Vám zprostředkovat nové víko k vaší peci, avšak považujeme za správné, nabídnout Vám i náhradní a pro vás ekonomicky výhodnější alternativu.


Vzhledem k tomu, že pálení v pecích se živým plamenem je alternativním řešením, máme i tuto alternativní nabídku. Preferujeme živé a akční  keramiky. Podporujeme tvůrčí činnost. Proto se snažíme nabídnout jen to nezbytně nutné. Rádi uvítáme Vaše náměty a připomínky.

Možnost štelovat nastavení hořáku je velmi důležitá.

Doporučená izolace na žárovou stranu:

Promaform 1400 tl 25, 30, 50 mm x 500 x 1000 mm (nejvýhodnější nabídka na trhu je u firmy PROPEC)
Objemová hmotnost 500 kg/m3 , speciální dlouhé vlákno uvnitř desky.

Konstrukce alternativní pece na výpal PB:

Napsat komentář

1 × four =

Close Menu
×
×

Cart