Dvoulahvové připojení PB keramické pece

Existují mnohá udělátka a nepřeberné řešení problémů. Ovšem ne vše na první pohled výhodné je takové i v důsledném konci řešení.

Keramici, především z té starší garnitury byli zvyklí si všelijak svépomocně pomáhat. Ono ještě před pár lety ani jiná možnost nebyla. Dnes je to už úplně jinak. Kutilství a náhražky se řeší hlavně kvůli ceně. Neb profesionální řešení se zdá na první pohled značně drahé.

 Ale co na první pohled, či srovnání v internetových porovnávačích se jeví jako propastný rozdíl , se v konečném účtování mnohdy i závratně převrátí. Ono zkoušení, laborování a nahrazování nekompatibilními náhražkami vede často jen k vynaložení prostředků navíc. To je takzvané studium na vlastní náklady, metodou pokus omyl.

Jednou z takových řešení je například připojení PB lahví k peci. Naleznete mnohá řešení, spousty kohoutů, měřáků i regulátorů. Ovšem při výpalu PB pece je dán jistý odběr plynu. Také je potřeba počítat s jistou rezervou.

Takže pokud nechcete zjistit, že nemáte dostatečný výkon, byť hořák je silnej, tak vězte, že zakopaný pes může být po cestě mezi bombou a hořákem. A to v každém jednotlivém komponentu.

Také je potřeba brát zřetel na legislativu a předpisy. Pokud má vaše dílna fungovat na legálních základech, musí i její vybavení splňovat náležité předpisy. Nejen že by je měla splňovat, ale měla by i co nejlépe chránit naše zdraví a bezpečí. Takže ušetřená nějaká ta koruna za bezpečnostní ventil nebo něco podobného, se může v důsledku setsakra prodražit.

I taková manipulace s hořákem a lahvemi v průběhu procesu výpalu skýtá jistá rizika. Jedním z možných omezení rizik je přepínání mezi PB lahvemi. K tomu slouží tzv. Dvouhadicové připojení.

 Řeší jednak přehazování lahví za chodu výpalu. Minimální ztrátu času a teploty při procesu výpalu. V neposlední řadě řeší i kompatibilitu s lahvemi české výroby. My totiž na rozdíl od EU a především Německa používáme jiné typy lahví. Takže na cca 50% lahví se vám nepodaří nasadit hadicové připojení s manometrem.

To lze sice svépomocně upravit, ale takovou úpravou opět porušíte předpisy a navíc pozbudete záruku na zařízení.

 Každopádně námi dodávané připojení je určeno pro provoz při pálení keramických pecí.

Prostě jen pořídíte, našroubujete a pálíte. Nemusíte nic testovat, vyvíjet ani dodělávat. A navíc s pocitem maximální možné bezpečnosti. A taky toho protrpěnýho času!!!

Napsat komentář

1 × three =

×
×

Košík