Proč se nemůžu nikdy ihned rozhodnout, aneb výběr keramické pece

Jak se jen rozhodnout v té obrovské a na první pohled nepřehledné nabídce? No tak to vám nejspíš neporadím.

Ale přesto zkusím dát do placu alespoň malý náhled.

Dnes je všeho mnohem větší nabídka, než jaká je poptávka. To netřeba zdůrazňovat.
Osobně bych nechtěl nikoho přesvědčovat, že to je lepší než ono. Na našem webu bych chtěl nabídnout svobodné možnosti rozhodování. Nechtěl bych upřednostňovat a ani ovlivňovat. Jenže ať zmíním cokoliv konkrétního, tak už vlastně ovlivňuju.

Obecně bych se asi řídil takovou poučkou. Pokud kupuju řemeslnou tvorbu, chci jedinečnost a technologickou doladěnost. Tu doladěnost bych chtěl i v tom druhém případě. Tedy při pořízení vybavení.

Zajisté existuje skupina vybavení, ať už pecí a nebo jen obtáčecích oček a cidlin, které vznikají samovýrobou. Může se jednat o úžasné originály, pomocí kterých lze vytvořit záviděníhodné výtvory. Avšak většinou to obnáší spojení s velmi inspirativním a experumentujícím majitelem. To se ovšem nedá nabízet v eshopu. Těžko tvořit cizími údy či myšlenkami….

Co se týká onoho vybavení, pokusili jsme se nabídnout zboží osvědčených výrobců. Výrobců, co se pohybují na trhu už delší dobu a mají tudíž slušné zkušenosti s výrobou svých produktů. Máme zboží i od světových leaderů ve svých oborech. Firmy jako Shimpo a Nabertherm patří ve svém segmentu trhu mezi světovou špičku. V porovnání cen dokonce nejsou ani nejdražší.
Jenže cena není na výrobku to jediné. Jsou i další faktory, jako servis, použité materiály a životnost.

Nejtěžší je se rozhodnout. Pro rozhodnutí by neměla být brána v potaz hlavně intuice, ale především technická data. Proto je nejlepší si hned na začátku definovat k čemu má dané zařízení sloužit. Kde se bude provozovat a jaké na ně budeme klást nároky. Lepší je mít představu v delším horizontu.
Dá se říci, že čím více kompromisů, tím horší řešení.

V konečném důsledku nestandartních řešení je potom lepší řešení na míru. Možná, že dražší jen na oko. Každopádně, ten kdo postavil, prodal, servisoval a provozuje desítky, stovky či tisíce zařízení, nejspíš připraví jistější výsledek, než ten, kdo pár zařízení zkopíroval.

V eshopech, ale i obchodech je většinou nabízeno základní provedení. Mnohdy se ale hodí něco vylepšit. Třebas jen o třídu vyšší regulátor. Někdy přidá trošku pohodlí a někdy umožní provádět mnoho dalších technologií. Může se i přihodit, že na vámi zamýšlený postup je základní verze nedostačující.

Nakonec pro ty, co přece jen mají na prvním místě cenu, bych doporučil navštívit sekci AKCE.

Nabídka není velká, ale nějaká ta koruna se dá ušetřit a pořád se dá mluvit o pořízení slušného a funkčního vybavení.

Pro konzultaci nás neváhejte kontaktovat. Jsme schopni dodat veškeré vybavení od firem které se v našem shopu prezentují. V nabídce jsou jen ty nejběžněji prodávané modely.

Napsat komentář

6 + 9 =

Close Menu
×
×

Cart