Jako o Mohamedovi a hoře – obchod s keramikou

Stejně tak je to i o řemeslníkovi a jeho cestě k zákazníkovi. Aneb co si neuděláš sám, to nemáš.

I spousta dalších formulí by zjednodušeně mohla vystihnout konání skupinky výtvarníků a řemeslníků, jež se snažili jít trošku proti proudu. Prostě něco udělat a ne si jen stěžovat.

Výstava , tedy vernisáž se zdařila. Těch pár drobných nedostatků je spíše zkušenost co zlepšit, než nějaké fo pa. Bohužel oslovení medií se nějak nezadařilo. Neuvěřitelných 250 suběktů a nic. Nikdo se nedostavil. Netuším jak si vysvětlit tak obrovský nezájem těch, co by měli mít zájem na šíření kultury mezi široké vrstvy společnosti.

Nejspíš je lepší si hledět svého a o ostatní se nestarat?

Přesto jsme se snažili naši akci ještě zviditelnit. Město Slavkov u Brna společně se Zámkem Slavkov – Austerlitz pořádali u příležitosti 243. výročí narození Napoleona Bonaparta ve dnech 10. – 12. srpna 2012 tradiční Napoleonské dny. Letošní slavnosti se nesly v duchu připomínky 200. výročí bitvy u Borodina (1812).

Společně s touto akcí jsme pořádali předvádění řemesel. Především Raku Výpal keramické vázy. Jak byla velká, si můžete tipnout. Každopádně bylo potřeba na ni vyrobit speciální pec.

Překvapením bylo, nejen, že nepřišel na výpal sám Napoleon, ale ani kastelán či někdo přes kulturní dění na zámku. I přidělené místo bylo tak nějak bokem. Přesto jsme se snažili Slavkovského Sklepmistra podpořit a trošku upoutat. Kolem výpalu se sešla pěkná skupinka nadšenců. Ovšem media opět nic.

Každopádně se výpal zadařil. Mnohé návštěvníky zaujal natolik, že ani nestihli přehlídku napoleonských vojsk. Mnozí přišli i za hodinu po vytažení z pece a uložení do pilin a netrpělivě čekali na konečné vytažení a očištění nádoby. Ovšem business, ten se dělal vedle s HOT DOG, jak je možno spatřit na jedné z fotek.

No a jestli ta výstava stojí za to, tak to můžete sami posoudit do konce září v podzemí Slavkovského zámku. Pokud by ji navštívilo tolik lidí jako onoho napoleonského dne, tak zajisté ano.

Napsat komentář

5 × three =

×
×

Košík