Keramická fontána

Keramický materiál svádí k mnohému užití. Vynikající je jeho propojení s lidským životem. Inspiruje k tvárnosti a hravosti.
Mou inspirací byly vodní toky ve skalách. kameny, tůně, jezírka i vodopády. Nejen povrchem, ale i barevností. Nejen pohledem, ale i zvukem.
Dalším inspirujícím prvkem je koloběh života. Tento systém uzavřeného okruhu mi pomohl díky malému zahradnímu čerpadélku tento sen uskutečnit.
Klid, harmonii i meditaci mi velmi často připomínají japonské, čínské a vůbec takové ty pro nás východní, dálně východní země. TAkže taková krapet japonská inspirace pro vodní napájení.
V podstatě fontána, jako vodní dílo má navozovat pocit očisty.
Nejen, že očistu navozuje, ona ji činí….. všude na světě… 

fountain.. 
噴泉
מזרקה
פאָנטאַן
lind
چشمه
噴水
çeşme
фонтан
συντριβάνι
Brunnen
szökőkút
la fontaine
…fontána  

Fontána je jednou z alternativ, jak učinit daný prostor příjemnějším. To znamená i zdravějším

Už drahnou chvíli jsem nucen vylepšovat zdraví. Nejen své, ale velmi i svých blízkých. No někdy i vzdálenějších a proč ne i vzdálených ….? A tak propojení řemesla, v mém případě keramiky a zdraví se mi velmi líbí.
Jak přímé, tak i nepřímé složky se dají ovlivňovat vcelku hravou formou. Prostředí které nás obklopuje, potažmo jeho estetické vnímání je jen jedním z mnoha faktorů, co ovlivňují naši pohodu a následně i ono zdraví. Mnohem hmatatelnějším faktorem, tedy měřitelným, je například vlhkost vzduchu. Ta ovlivňuje nejen stav sliznic, ale i elektrický náboj prostředí. Na bližší vysvětlování jsou jiní odborníci a tak jim nepolezu do zelí. Tedy alespoň ne nyní.
Pokojové , interiérové, neboli domácí fontány jsou primárně určeny do vnitřích prostor. Svojí přítomností navozují příjemnou a klidnou atmosféru. Tekoucí voda je pro lidský sluchový vjem jedním z nejpříjemnějších zvuků. Fontány jsou proto nejen v naší zemi velmi oblíbené.
Fontány do každého domova i kanceláře. Nebo i restaurace, bistra, no prostě kdejakého prostoru.
Pokojové fontány jsou oblíbené mezi oběmi pohlavími. Jejich uklidňující účinek je nám všem všímavým jistě dobře znám. A právě proto jsou pokojové fontány velmi vyhledávané . Fontány z keramiky lze umístit nejen do interiérů, ale i ven. Mohou být s vámi všude. Přes zimu v bytě, přes léto na zahradě a nebo klidně mohou napravovat neduhy klimatizace po celý rok na jednom místě.

Vodní prvek, kde je voda neustále v pohybu (energie jang) je jeden z nejsilnějších prostředků na pokrok v kariéře a pro příliv financí. Je to i přirozený meditační prostředek. TZV. Zdravá pasivní meditace. Z historického hlediska se vodní prvky objevují ve většině působišťích úspěšných a progresivních lidí. Staňte se jedněmi z nich.

Napsat komentář

6 − 1 =

×
×

Košík