keramikova Reportáž číslo 3,závěr

Autor:  P. Jurníček

 

Nejsem žádný spisovatel a abych něco vypotil, potřebuji klid. Musím proto vykázat rodinku z domu alespoň na půlden, abych si srovnal myšlenky a dosáhl jakéhosi usebrání.

popelovku jsem naglazoval příliš tence,takže žádný zázrak,za to cooper red se zdařila nad očekávání.

Stalo se, protože započatou práci je třeba dokončit.
Profesně -odbornou rovinu zastane návštěva Winchcombe pottery.

mapa jak se dostat k muži jménem Ray Finch

Na závěr se pokusím nějak vyhodnotit a uzavřít celý počinek.
Ray Finch je v británii uznávaná persona a ve Winchcombe pottery stále cítíte jakousi posvátnou úctu k této osobnosti a řekl bych, že to je zároveň trošku na škodu současnému běhu dílny, nějak se nedokážou sami odrazit, není tam žádná dostatečně silná osobnost, která by udala další směr a rytmus chodu dílny. Ray je už nějaký čas po smrti. V součastnosti má provoz jen dva zaměstnance, je to něco mezi velkou manufakturou a továrničkou.

Klepněte na tlačítko Upravit a změňte tento text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. UT elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinaru dapibus leo.

už musíme být poblíž

Kdysi zde pracovala, učila se a začínala dlouhá řada dnes vynikajících keramiků.

Velmi vlídně nás přijal jeden ze zaměstnanců a provedl nás celým provozem od A po Z. Dílna v současnosti produkuje velmi obyčejné cenově dostupné zboží pro domácí použití, které mu však nelze upřít značný řemeslný půvab. Neubránil jsem se jistému pocitu nostalgie ze zašlé slávy a současného úpadku.

a tady to máme

Asi víc řeknou fotky, kterých je jednou tolik co obvykle, než můj nedokonalý výklad. Tolik k naší návštěvě Winchcombe pottery.

prodejna

Za moji návštěvu v Upper court vděčím hlavně Petře Grossové, dobré to ženě Oliho Herforda. Bez její spolupráce a pomoci by se věc jen těžko zdařila. My muži jsme tak neohrabaní, ještě že ty ženy máme. Petra byla nesmírně pozornou a vynikající hostitelkou za což jí patří jeden z mnoha díků, kterých zasluhuje

Oli zvažuje poměr ceny a kvality

Já jsem se snažil být alespoň dobrým hostem, což je také umění a vzhledem k tomu, že na lodi byla nálada až do konce skvělá, tak jsem snad i jako host obstá

v tomto hrníčku si připravují místní hrnčíři těsto na buchtičky

Moje žena je velmi dobrá a invenční kuchařka a o Petře mohu říct totéž. Byl jsem v těch nejlepších rukou a opravdu jsem si to užil, protože velice rád ochutnávám cizí kuchyně.

oné,kakáčky

 S Olim jsme se podělili o svoje zkušenosti jak jen to šlo. Vypálili jsem celkem tři plynovky a vyrobili i nějaké to zboží, s poslední várkou cooper red jsme byli opravdu více než spokojeni.

pec otápěná dřevem,no funguje jim to,ale jinak působí dost bídně

Není vyloučeno, že Zbýšovská hrnčírna bude mít tu čest hostit Toffa Milwaye a Oliho a že konečně uskutečníme již déle avizované sympozium na téma : sůl,soda,popelový nálet.

dvě velká topeniště šla pod pecí proti sobě a byle evidentně dělaná i na veliký přístup vzduchu,připojená byla na starý velký komín,který dříve sloužil několika pecím.

Mohu říct, že jsem načerpal mnoho užitečných zkušeností a ať už v rovině osobní či profesní

toto konkrétně je dílna kde pracoval Ray Finch,dnes je v podstatě nepoužívaná

 Pokud se vám naskytne podobná příležitost jako mě, neváhejte a využijte jí.

vyfásli jsme čaj s mlékem a šli okouknout něco z historie

 Budete-li v přístupu k celé věci dost otevření a upřimní, vyplatí se vám to na mnoho způsobů.

kosek mé práce v koženém stav

 S díky do Upper court a s pozdravy trpělivým a shovívavým čtenářům

Oli a jeho oblíbené tvary

Napsat komentář

nineteen − 15 =

×
×

Košík