Kompatibilita engob a keramických materiálů

Na trhu je spousta materiálů surovin i výrobců. To vše nabízí nepřeberné množství obchodníků a různých odborníků.

Vyznat se v obrovské a značně nepřehledné nabídce je zábavou a prací na značně dlouhou dobu.

My jsme za spolupráce s našimi dodavateli připravili nabídku zboží, kterou jsme vyzkoušeli nejen přímo my, ale i spousta našich navracivších se zákazníků a spolutvůrců. Díky drobné keramické komunitě, která se pomaličku rozrůstá se na webu ARtkeramiky o mnohém tu nabízeném zboží veřejně diskutuje.(Už ve více než 1000 článcích) Navíc se do diskuse může zapojit kdokoliv, kdo má o daný problém zájem a má k němu co říct. Vše je veřejně dostupné. Je pak už jen na každém jednotlivci, jaký si z podaných informací dokáže vyselektovat svůj osobní přínos.

http://www.artkeramika.cz/eshop/index.php?node=16

V e-shopu ARTkeramiky lze pořídit vše, co potřebuje nejen skromnější keramická dílna či studio.

Malým nedostatkem byla absence engob. Je pravdou, že většina studiových keramiků si takový materiál připravuje sama, zabarvením svých surovin. To se ovšem velmi špatně realizuje například v dílnách školních výtvarných kroužků. Jednak suroviny k barvení vyžadují jisté bezpečnostní zásady ke své aplikaci. Jednak jsou ony suroviny dražší a také náchylnější k nepřesnosti přípravy.

I z tohoto důvodu jsme k našim nabízeným hmotám připravili do nabídky i engoby, které jsou vytvořeny ze stejného surovinového základu.

To je hlavní předpoklad k tomu, aby při jejich aplikaci docházelo k co nejmenšímu výskytu nežádoucích jevů při tvorbě keramických výrobků. I při použití méně zkušenými výtvarníky

Nabídku naleznete jak v sekci hlín, tak i glazur.

Engoby lze použít jako slip, podklad i pod glazuru a k dalším materiálovým kombinacím. Lze je i míchat, natavit a aplikovat jako glazury. To vše už ale vyžaduje vlastní testy a invenci.

Napsat komentář

eighteen − ten =

×
×

Košík