Návrat aromaterapie a keramiky

Oživení této vědy nastalo koncem dvacátých let minulého století, když si francouzský chemik Gattefosé všiml vynikajících vlastností rostlinných preparátů.Korunu tomuto zjištění nasadil výbuch v laboratoři, při kterém se popálil. Popálenou ruku okamžitě ponořil do čistého levandulového oleje. Ta se zahojila během několika hodin a navíc nejevila známky infekce ani na ní nezůstaly jizvy!
Od té doby se pravidelně užívá poznatků aromaterapie ve všech příbuzných oborech.
Ale to neznamená, že má vyhráno. Život je boj. A tak se i aromaterapie musí prát o své místo na slunci.Dnešní komerční a hlavně tržní prostředí, navíc oproštěné od jakékoliv etiky to přírodním oborům rozhodně neusnadňuje. Síla peňez a loby farmaceutických společností úspěšně popírají přirozený primát přírodních produktů. Vůbec odlišit zrno od plev v totálně dezinformativním prostředí není jednoduché.
Stejně jako rozlišit v kvalitě keramiky, že?
Snad by této záležitosti mohla pomoci nezávislá media , jako takovéto stránky na internetu, co čtete ,kde je umožněna přímá konfrontace.
Praskající aromalampy? Nejspíš zdařilá dekorace, bohužel prodávaná jako originál. U kameniny opravdu neexistující jev. Prosakující olejovky ? Vzhledem k vysoké tekutosti éterických olejů pochopitelný jev u neslinuté keramiky. Opět doporučuji autorskou kameninu.

Keramiku je možno zakoupit v našem E-shopu

Napsat komentář

3 + ten =

Close Menu
×
×

Cart