Poklopová keramická pec na plyn

Série CBG.

Pro ty co chtějí pálit pomocí živého plamene.Pro ty co nechtějí zpracovávat, skladovat a sušit dřevo. Co nechtějí nebo nemohou obtěžovat sousedy silným kouřem. Pro ty, co chtějí pohodlí a bezpečí. Pro ty co mají omezený prostor, čas i finance. Pro ty, co chtějí dobrodružství s ohněm!

Nejjednodušší je výpal v elektrické peci. Většinou po naložení se zapne tlačítko a je hotovo. Dnešní pece mají kromě nastavení přesně nadefinované pálící křivky i časový spínač a řízení přes počítač.

Měřák

 

Pokud ovšem netrváte na těchto vymoženostech, máte jistou alternativu, jak keramické zboží pálit jinak. Jak být mnohem víc zapojen do procesu a toto dění ovlivňovat.

Čidlo

Dnes už není pálení plynem jen výsadou větších, ne-li velkých společností. Nemusíte ani investovat statisíce, aby jste si mohli dopřát pálení v redukčním prostředí.

Šlauch

 

….hadice s manometrem.

Dnes nejeden výrobce je schopen dodat i malou pícku. Nejjednodušší a nejlevnější řešení se nalézá v pecích poklopových. Na rozdíl od elektrických, mají mnohem delší životnost. Na rozdíl od komorových, mnohem nižší pořizovací náklady. Velkou výhodou je i provoz bez 380V. Vlastně i bez el. přípojky vůbec.

možno přikoupit kolečka a z toho 2 bržděná.

V základním provedení je pec vcelku levná, ovšem pokud budeme chtít větší komfort, náklady samozřejmě porostou. Pece jsou vyrobeny ze žáruvzdorných cihel s vysokou mírou tepelné izolace. Kruhový půdorys se velmi dobře a relativně stejnoměrně vytápí. Plášť je z nerezové oceli stahován sponami stejně, jak je tomu i u pecí elektrických. Poklop se snadno zvedá s podporou tlumičů. Pec je na rámových nohou. Je na ni 3- letá záruka.
K peci je možno přikoupit i odtahový komín nebo plně automatickou regulaci. Nejmenší pec se vytápí jedním hořákem. Na ty větší jsou už zapotřebí 2 kusy.

uzávěr

Pálení v plynu umožňuje pálení jak v redukční, tak i oxidační atmosféře. Plyn umožňuje větší kreativitu výpalu

a další možné velikosti.

Napsat komentář

18 − 7 =

×
×

Košík