Reliéfní kolečka pro keramickou tvorbu Rélyéf

Před pěti lety jsem v článku o hrnčířských sadách zmínil, že pro tvorbu keramiky není potřeba zas až tak moc věcí. Hlavní jsou šikovné ruce, odhodlání a trpělivost. S odstupem času mohu platnost svého tvrzení potvrdit. Ostatně i nabídka různých pomůcek (špachtlí, rydel, hladítek…) zůstává na trhu téměř konstantní, jen výjimečně se objeví nějaká novinka. Letos na jaře se však jedna urodila.

Jsou to reliéfní kolečka rélyéf pro vtlačování různých vzorů do keramické hlíny. Výběr v dané kategorii dosud nebyl nijak košatý: na český trh se dováží několik vzorů texturovacích válečků americké firmy www.amaco.com (která je u nás známá především svými špičkovými glazurami) a pár jednoduchých vzorů obouručních dřevěných dekoračních válečků. Drobnější a pestřejší vzory tak zůstávají nadále v zahraničí, a především v říši finančních snů a přání.

Základní sada, obsahující celkem deset disků s pěti elementárními vzory (otisk kolečka, čtverečku, trojúhelníku, srdce a hvězdičky) je dodávána ve variantě pozitiv (žlutá) a negativ (oranžová). V balení tedy dostanete celkem deset koleček (každé o průměru 5 cm) a k tomu navíc držadlo pro snadnější manipulaci při tvorbě vašich jedinečných výtvorů. Pokud si nejste jisti, že využijete všechny základní vzory, můžete si každý „disk“ objednat i samostatně.

Otvor v jejich středu zajišťuje pohodlný úchop (nejčastěji palcem a prostředníkem) a snadné vedení po povrchu keramické hlíny. Tyto nástroje tak nejen pomáhají zvyšovat dekorativnost vytvářených objektů, ale rozvíjí u začínajících umělců soustředění a jemnou motoriku. Odměnou je jim okamžitá odezva v podobě výsledného vymodelovaného vzoru.

Pro náročnější modeláře se připravuje řada pokročilejších reliéfních tvarů, vzory s širší dekorační plochou a další vychytávky. 

Více na: https://www.relyef.cz/sady-kotoucu 

Čištění a údržba výrobku je velmi snadná. Stačí jen kotouče opláchnout ve vlažné vodě od zbytků keramické hlíny. Jistě dobrou zprávou je, že výrobek (včetně držadla) je plně recyklovatelný. Až vás tato technika omrzí, místo do komunálního odpadu jej přidejte do svého kompostu a už za několik týdnů může posloužit jako hnojivo na zahrádce.

Pokud vám tedy šikovné ruce ani odhodlání nechybí a jen nemáte třeba onu trpělivost s výrobou vlastních (obvykle sádrových) vytlačovacích vzorů, pak vám jistě reliéfní kolečka rélyéf přijdou vhod.

Varování: tento výrobek byl testován na dětech – byly opravdu nadšené 🙂

Více na: https://www.relyef.cz/relyef-sada-start-10

Napsat komentář

eleven + 5 =

Close Menu
×
×

Cart