Sety ke keramickým pecím

Při tvorbě keramiky se neobejdeme bez keramické pece. Ve většině případů budeme krom samotné pece potřebovat ještě i nějaké ty pomůcky pro založení zboží.

Jen nemnoho zboží lze pálit na vysokou teplotu naštosované na sebe, nebo jinak narovnané v prostoru pecní komory.

http://www.artkeramika.cz/clanek-1212-parovani-keramiky.html

Pokud tedy nepálíme přežah, režný střep, nebo jinak uzpůsobené zboží, budeme potřebovat nějaké ty pomůcky. Stejně jak existuje mnoho technik a technologií, tak je možno v peci použít i mnoho způsobů založení zboží.

Pokud pominu všelijaké experimenty a samoudělátka, používání izolátorů a jiných náhražek, tak si tu dovolím představit něco z profesionálního řešení. To lze pořídit i prostřednictvím webu:

http://www.artkeramika.cz/eshop/

Ať už pomocí e-shopu, či mailu.

 

Nabízíme tzv. Sety k pecím.

Jedná se o sestavy plátů a stojek.
Pro každou pec jsou vhodny jiné sety. A jejich množství se také odvíjí od technologie výroby.

Vždy je lepší se před nákupem keramické pece poradit. Po konzultaci se zajisté podaří zvolit nejen vhodný typ, ale i potřebné množství. Sety se neprodávají samostatně, neb je velmi obtížné takové zboží doručit přepravní službou.

Poslat lze sice vše, ale v některých případech jsou náklady na danou operaci neúměrně vysoké.

Proto doporučujeme při pořizování nové pece investovat i do náhtadního setu.
Společně s pecí k Vám bezpečně dorazí.

 Přece jen se jedná o spotřební zboží, které nevydrží věčně. Hlavně v začátcích tvorby, při ladění technologií a seznamování se s materiály, sety dosti trpí. Především zakládací pláty.

Nejen že při nesprávném založení, či proudění tepla mohou prasknout, ale při nevhodném zatížení se prohnou. To samozřejmě ovlivňuje i jejich průměr, ale každopádně každý další vypalovací cyklus na nich zanechává jistou stopu. A to nemluvím o stékání glazur. To je už na samostatnou kapitolu.

Každopádně je dobré se seznámit s problematikou zakládání zboží, vhodných vypalovacích křivkách, ale i účinnému ošetření.

To velmi prodlouží životnost tohoto vybavení. Rozhodně doporučuji pláty ošetřit nátěrem na pláty – kiln wash – a náchylné zboží podkládat wadingem.

https://www.artkeramika.cz/wadding-a-osetrujici-nater-na-platy-do-keramickych-peci

Pokud si jej neumíte namíchat sami, lze též objednat v našem e-shopu.

Nátěr je vhodné nanést i na stojky. Přesněji na styčné plochy. Stojky tak mají mnohem větší životnost, takže jich není potřeba tolik do zásoby. V případě zájmu lze některé pořídit individuálně. Stejně tak lze nacenit i jednotlivé pláty. Rádi Vám vyjdeme vstříc, ovšem není v našich silách mít jednotlivé položky v nabídce shopu. – kiln wash – v hustší – těstovité podobě se používá i na podkládání výrobků.(tzv wadding, jak tu už bylo dříve popsáno) Podkládat lze i profesionálními podložkami. Existují v mnoha podobách. Stejně tak i podložky a stojany na talíře, šperky či jiné speciálně pálené zboží.

Je potřeba upozornit, že vše se dá pořídit v mnoha různých provedeních i kvalitách. My jsme společně s našimi dodavateli vybrali to nejpřijatelnější, co se nám zadařilo najít a odzkoušet. Tedy aby to stálo úměrně k co možná nejlepšímu výkonu, stejně tak, jak když jsme si vybírali vybavení pro svou vlastní dílnu.

Napsat komentář

20 − six =

×
×

Košík