Štědrost v keramice k Černoraku

Pochválena buď štědrost velkých …duchem

Pořádat naučné a badatelské akce v keramice není běžné. Vtisknout takovým procesům určitou profesionalizaci je neslýchané. A přesto vězte, stalo se.

Pominu -li, že největší zátěž je na organizátorech, musím ocenit přínos všech mecenášů. Nevím jak nazývat a rozlišovat sponzory, myslím, že dík patří všem. Jak těm co poslali vyšší vstupné, poskytli materiální podporu a nebo jen šířili kvalitní informace…

Obrovský vklad nesčetně odpracovaných hodin jsme do akce stejně jak loni na Doupěti (www.kcdoupe.cz) investovali svépomocně. Finance které jsme investovali do poznání tajů cesty obřadní čajové misky nejsou nezanedbatelné. Ať už se jedná o Petra Tomse, Viktora Goliáše, Jiřího Svačinu (www.bonsai.cz) a nebo mne [Tomáš Macek] (www.artkeramika.cz), jsou čas i částky nad hranicí zdravého rozumu běžného smrtelníka.

Další nezanedbatelnou sumu přidali účastníci experimentu. Ovšem pokud takové akce mají mít vzestupnou budoucnost, tak soukromé skromné zdroje nestačí. Naštěstí se našli sponzoři, kteří ať už z vlastního či podsunutého popudu akci nějak pomohli. Těžko vyjmenovat všechny.

Za ty největší bych zmínil firmu Kittec (https://www.kittec.eu), která mi poskytla korpus pece. Díky spolupráci na vývoji a úpravách pecí se s touto firmou dá komunikovat nejlépe na našem trhu (zatím v podstatě jedinou).

Navíc dokážeme díky takto nabývaným zkušenostem mnohem lépe poradit budoucím potenciálním keramikům s výběrem toho nejvhodnějšího vybavení.

Nejmodernější trendy totiž jdou po originalitě a přírodnosti.

A tomu se nedá naučit jinak, než obrovským množstvím posbíraných testů a potažmo i zkušeností.

Zpětně díky takovýmto partnerům a nadšení skvělých kolegů, dokážeme provést obrovské množství potřebných testů. Tak velké, že co uděláme v týmu za den, bychom sami nevyzkoušeli ani za rok.

To je obrovská síla sdílení a výpomoci. Navíc společné myšlení je až hmatatelné.

Dalším partnerem byl Jan Šerák, kovář co nám velmi pomohl s novými a odolnými kleštěmi, které se velmi dobře osvědčily. Jak co se týká úhlů, detailů i hmotnosti a trvanlivosti.

Do budoucna se i v tomto segmentu výroby nástrojů projeví naše draze nabyté zkušenosti.

http://www.kovar-serak.cz/

Díky za trpělivost při překovávání a ladění.

(Věřím, že to nebyly poslední kleště co jsme ukuli)

Velice nás potěšilo i partnerství firmy Gelnartex (www.gelnartex.cz).

Poskytli nám své výrobky, které většina keramiků pracujících s živým plamenem velmi ocení. Ochranná pomůcka přeci chrání to nejdůležitější, nás.

Zmínit musím i řemeslný portál Fler. Příspěvek na topivo je též velmi důležitý.

Stejně tak i mediální propagace. Ona každá zmínka je důležitá a tak kromě hlavního mediálního partnera (www.artkeramika.cz) se Fler stal společným hráčem této ohnivé hry.

Pomocnou ruku podalo i keramické studio Jarmily Tyrnerové z Kohoutova.

http://www.keramiko.cz/

Kde se zajisté české černé raku také brzy objeví.

Pomohli nám i

Bylinkářka a keramik – Hanka Jantošovičová a Jura Lang a to i ve spolupráci s pivovarem Heřman – Vladislav , moc děkujeme, chutnalo nám…. http://www.pivovarherman.cz.

Dodavatel dřevěného uhlí a dalších vzorků briket fa. Biomac – http://www.biomac.cz/

Dodavatel papu – meníček, personál kuchyně z čerpací stanice B.C.S. Zastávecká Rosice

A řady partnerů, kteří nám velmi zpříjemnily tento počin obohatil i kulinářský mág:

Jiří Svačina mladší ve spolupráci s restaurací Valoria – praha@valoria.cz

http://www.praha.valoria.cz

Podpořily nás i firmy mimo přímou souvislost s keramickou společenskou akcí, jakou výpal Černoraku (Českého černého RAKU) je.

Firma Betula Pendula s.r.o. je jedním z takových případů.

https://www.betula.cz/

Díky kozímu kolostru budeme mít příště jistě více energie.

Vstřícnou službou vypomohla i tiskárna Final tisk

http://www.firmy.cz/detail/676654-final-tisk-olomucany.html

A za zpracování tiskovin v šibeničním termínu patří velký dík pro Vladislava Pokorného:

http://grafika-tisk.cz/https://www.betula.cz/

Velmi rád bych poděkoval i našim státním organizacím.

Díky nim jsem pochopil, že naše hodnota je mnohem větší, než abychom se snižovali k žebrotě.

Kvalitní úředníci nás nepochybně pochopili a po důkladném prověření možností zamítli možnost mrhání státních peněz na něco tak zbytečného jako je vytváření historické repliky čajové misky.

(ostatně stejně tak jak jsem se dříve snažil s keramickým portálem, jediným mediem tohoto druhu v ČR. Lepší bude to asi znárodnit. Pak to jistě bude za pár kaček samo fungovat)

Na experimenty jsou tu státní instituce, kde se nevynakládají zajisté žádné zbytečné prostředky.

Na výuku je tu kvalitní a dostupný školský systém, který je pod kontrolou a funguje dle zavedených standardů. Nedovoluje si vybočit a nedejbože vylepšit překonané systémy.

Prostě děkuji za ukázku rychlosti , vstřícnosti a kreativity.

Jak ministerstvu kultury, tak školství i průmyslu za lekci, že kreativní skupinka neorganizovaných tvůrčích lidí, je pro orgán správy státního majetku, veřejně nezajímavá.

Děkuji.

Ovšem od srdce děkuji všem přímým účastníkům, neb ti nejvíce potvrdili smysl našeho snažení… 

Jsou to kolegové, dámy a pánové…Magdaléna Brožová, Ester Polcarová, Maruška Marušková, Majka Krajná, Adrijana Kalavská, Jarmila Pánková, Zdenka Limbergová, Petr Toms, Jiří Svačina, Viktor Goliáš, Martin Semerád, Matěj Lanč, Jan Pávek, Michal Plíhal …..a další naši přátelé …hosté …….

Za realizační tým…Tomas Macek

PS: Příště se můžete přidat i VY

Fotky: účastníci zájezdu, výběr.

Napsat komentář

five × three =

Close Menu
×
×

Cart